توضیحات کارگاه


  • کارگاه اول (آشنایی با تربیت سالم):

آیا رفتار من باعث لوس شدن فرزندم می شود؟ چقدر باید برای فرزندم امکانات فراهم کنیم؟ چقدر فرزندم اجازه اشتباه کردن دارد؟ چرا کودکم بدرفتاری می کنند؟ من برای فرزندم، آرزوهایی دارم؛ آیا این روش تربیتی من را به آرزوهام می رساند؟

در این کارگاه با رویکرد تربیت سالم آشنا می شویم و مهارت های فرزندپروری محترمانه و قاطعانه را یاد می گیریم. رویکرد تربیت سالم، بسته ای را به شما والدین ارائه می نماید که علاوه بر آشنایی با مفاهیم نظری مهارت ها و ابزارهای مناسبی برای فرزندپروری داشته باشید.

  • کارگاه دوم (شناخت دنیای کودکان):

چگونه وارد دنیای فرزندم شوم و جهان را از زاویه او هم ببینم؟ چگونه علت بدرفتاری فرزندم را تشخیص دهم و بدانم و با او به درستی رفتار کنم؟ چگونه فرزندم را راهنمایی کنم و به او بگویم که کارهای اشتباه انجام ندهد؟

  • کارگاه سوم (راه حل مداری):

همه می گویند تنبیه کردن اشتباه است، پس من چگونه فرزندم را با پیامد رفتارهای اشتباهش روبه رو کنم؟

  • کارگاه چهارم (روش های موثر تشویق):

کمتر پدر و مادری بر این باور است که همه رفتار های فرزندش بدرفتاری است اما بیشتر تمرکز والدین بر بدرفتاری هاست. والدین همواره دوست دارند تا رفتارهای مثبت و سازنده فرزندانشان تقویت شود اما باید از چه روش هایی برای تشویق استفاده کنند؟ چه کار کنند که بعد از چندبار تشویق و تحسین از کرده خودشان پیشیمان نشوند و فرزندشان لوس و متوقع نشود؟ چه کار کنند که فرزندانی مستقل و متکی به نفس تربیت کنند؟

  • کارگاه پنجم (نشست خانوادگی):

یکی از مهم ترین ابزارهای تربیت سالم، نشست خانوادگی است. نشست خانوادگی نه تنها زمانی برای حل مسائل در خانواده بلکه فرصتی بی نظیر برای برقراری ارتباط صمیمانه و شناخت یکدیگر است. اگرچه نشست خانوادگی به عنوان یک ابزار معرفی می شود، اما در حین اجرای آن بسیاری از ابزارها و روش های تربیت سالم که در کارگاه های قبلی ذکر شد، به کار گرفته می شود.

  • کارگاه ششم (شناخت دنیای والدین):

کودکان از رفتار ما می آموزند، نه گفتار ما. آیا در مورد رفتارهای خودمان اطلاعات کافی داریم؟ چه عواملی بر رفتار ما تاثیرگذار است. رفتار ما چه تاثیری بر سبک فرزندپروری و در نهایت بر فرزندمان خواهد داشت؟

بسیاری از والدینی که در این کارگاه شرکت کرده اند بر این باورند که بعد از فراگیری محتوای این کارگاه نه تنها علت رفتار خودشان و فرزندنشان متوجه شده اند بلکه توانسته اند روابط بهتری با همسر و نزدیکانشان داشته اند.

مخاطبان کارگاه


والدین و  معلمین کودکان  ۶ تا ۱۲ سال

طول کارگاه


۶ جلسه

زمان برگزاری

یکشنبه ۳ و ۱۰ و ۳۱ تیر ماه      June 23, 30

یکشنبه ۷ و ۱۴ و ۲۱ مرداد      Agust 4, 11   July 21,28

ساعت : ۲۱:۳۰ تا ۰۱:۳۰ بامداد

مدرس کارگاه


  • دکترای روان شناسی تربیتی – دانشگاه شهید بهشتی
  • مدرس رسمی و‌عضو انجمن بین المللی مدرسان تربیت سالم (Positive Discipline Association)
  • مترجم کارتهای فرزندپروری و کارتهای معلمین تربیت سالم

توضیحاتی درباره کلاس آنلاین


۱) این کلاس آنلاین، در پلتفرم BigBlueButton برگزار می‌شود و نیاز به نصب برنامه خاصی نیست.

۲) برای شرکت در کلاس، نیاز به اینترنت پرسرعت ندارید. سرعت اینترنت موبایل پاسخگوی کلاس است. اما اگر به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید، تصاویر را با کیفیت بالاتری دریافت می‌کنید.

۳) برای استفاده بهتر از کلاس، از لپ تاپ یا تبلت استفاده کنید.

۴) پس از ثبت نام، فایل های مرتبط با کلاس در تلگرام  برای شما ارسال می شود. چنانچه قبل از کلاس نیاز به فعالیتی باشد، از همین طریق به شما اطلاع داده می شود.

۵) روزهای قبل از برگزاری کلاس، لینک کلاس آنلاین برای شما ارسال می‌شود. با کلیک روی لینک می‌توانید ورود به کلاس را امتحان کنید (این کار را تا ساعت شروع کلاس به تاخیر نیندازید تا در صورت نیاز به پشتیبانی فرصت کافی وجود داشته باشد).

۶) قبل از زمان برگزاری کلاس، در ساعتی مشخص از شما خواسته می‌شود تا وارد کلاس شوید تا با فضای پلتفرم آشنا شوید.

۷) غیر از مدرس، پشتیبان نیز در کلاس حضور دارد تا در صورت نیاز مشکلات شما را رفع کند.

۸) استفاده از کلاس صرفا برای شرکت کنندگان است و ضبط صدا و تصویر مجاز نیست.

۹) اگر به هر دلیلی کلاس لغو شد، کل مبلغ به شما بازگردانده می‌شود.

بلیت حضور همزمان پدر و مادر

با ۲۰ درصد تخفیف

$152

بلیت عادی

---

$95
فهرست